NALINKOVANÝ blogspot

Japonsko a trocha filozofie

30. prosince 2010 v 18:18 | Mňoukla&vymňoukla |  Různé (vy)mňouky
Všimla jsem si, že teď je v "kurzu" Japonsko. Všichni milují mangu, anime, ikebanu a líbí se jim geishy. Prostě Japonsko je teď velká móda. Jestli máte chuť a sílu, přečtěte si o dvou zemích, které jsou mi drahé, ale nikdy jsem v nich nebyla.

1) Francie- země písmene rrrr. Šneků, salátů, vysoké věže a spousty jiných věcí. Proč mám Francii ráda, asi z toho důvodu, že je pohádková a kdekdo i spisovatel Cleveland Amory ji označuje za zemi koček. Už se asi nikdo nediví, že ji mám tak ráda, kde jsou doma kočky je doma i Mňoukla.

2) Irsko-země krásných krajin, druidů a vesnic, které mají název přes tři řádky. První moje plus pro Irsko byl tanec-irský step, nádhera. Další plus způsobil můj strah, mám panickou hrůzu ze všech hadů (neplést s ještěrkami, ty miluju). Ale v Irsku byl svatý Patrik, který všechny hady vyhnal.

A teď ta filozofie. On chce žít v New Yorku, ona zase v Londýně a jejich dítě sní o Paříži. Všichni tři žijí v Čechách. Ano, obdivujeme krásy Paříže: "Ó, ta vysoká Eiffelova věž, Louvre a Mona Lisa.." Taky mluvíme o Londýně, New Yorku, Vídni, Dublinu, Římu či dokonce o Oslu, ale kdo z ryzího národa českého řekne: "Ó, ta naše matka Praha těch krás, do zvuku orloje šumí Vltava a klinkají zvony na katedrále Víta svatého." Nikdo to nepoví nikdo nepochválí krásy Čech. Lidičky, kam se podělo to obrozenectví, kam se ztratila naše národní hrdost? Dříve, když vídeňák pošpinil svým slovem Čechy, tak dostal (teď podle páně Karla Čapka)"přes hubu, v horším případě jsme ho dali do novin". Češi! buďme hrdí na svou zem, jež nás vychovala.
Tak jsem si zafilozofovala, a co vy, vzali jste si něco?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Benda z Monia Benda z Monia | Web | 30. prosince 2010 v 22:57 | Reagovat

Irsko mám rád, Japonsko taky. Česká krajina je krásná.. :) No ne ?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
<a href="http://www.bloglovin.com/blog/4435675/?claim=nbzjvcbvqx3">Follow my blog with Bloglovin</a>