NALINKOVANÝ blogspot

Pokračování cesty

22. prosince 2010 v 18:39 | Mňoukla&vymňoukla |  Různé (vy)mňouky
Rozhodla jsem se pokračovat ve svém líčení, doufám, že to už budu mít dopsané a budete mít radost z toho jak moje líčení dopadlo.

   ...Vítr západní, východní i ta kvílivá meluzína se rozduly a zpívali tiše, temně rekviem o ledu.
Už jsem měla plné zuby těch lesních vtipů a bílé ticho mi nahánělo strach. Rozběhla jsem se někam pryč, sníh kolem mne stříkal na všechny světové strany. Najednou jsem pod nohama ucítila něco kluzkého, než jsem stačila zabrzdit, vyhodila jsem nohy do vzduchu a dopadla jsem na skleněnou tůňku. Najednou se ozvalo zlověstné praskání a kolem mne se začali rozbíhat žilky. Křupání ledu mi šeptalo, že svůj pokojík už nikdy neuvidím.
     Strach ve mně náhle probudil sílu, zvedla jsem se a utíkala daleko od skleněné, lesní tůně. Vítr s meluzínou se mi zase houkavě posmívali, a zrádně větve stromů mě chytali za vlasy, les mě nechtěl pustit dál.Nemohla jsem běžet, tak jsem si sedla pod stoletý dub, který jako jediný ze stromů ochranně stočil větve a nechal člověka odpočinout u své paty.
    Lesní brána mě nepustila ven, nechala mě překročit bludný kořen a klopýtat do neznáma. Nenáviděla jsem ty hrozivé stromy, nenáviděla jsem celý les, ktery jsem kdysi milovala a který mi vždy přátelsky mával větvemi. Tu náhle všechno utichlo, meluzína se odletěla do města, schovat se do komínů, vítr se choulil za horami. Stromy přestaly šumět, všechny živly se lekly mé nenávisti, uklidnila jsem se a pomalu šla po najednou známé cestě.
    Les znovu otevřel své brány a dovolil mi odejít domů, hebký sníh byl zase měkký a ochranný a moje rozbolavělé nohy hýčkla ve své náruči. Otevřela jsem branku, která mi odpovídala přátelským vrznutím, byla jsem ráda, že zase vidím tu starou, strašidelnou, orlí kliku.

Takhle skončila má Zajímavá cesta. Doufám, že jste rádi, že se má dívka z líčení neutopila. Prosím pište mi všechny své názory na můj příběh, potřebuji vědět jestli svůj příběh mám opravdu předložit "známkující komisi".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Benda z Monia Benda z Monia | Web | 22. prosince 2010 v 22:04 | Reagovat

Hmmm.. Je to dobré, ale to první se mi zdá lepší. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
<a href="http://www.bloglovin.com/blog/4435675/?claim=nbzjvcbvqx3">Follow my blog with Bloglovin</a>