NALINKOVANÝ blogspot

Zajímavá cesta-líčení

21. prosince 2010 v 13:02 | Mňoukla&vymňoukla |  Různé (vy)mňouky
Tak jak jsem tak mňoukala ve školem zjistila jsem, že mám na krku slohovou práci. protože mi hýří moje malá hlava nápady, tak vám sem nějaký dám.

   Natáhla jsem malou ruku ke klice, která se nade mnou hrozivě vlnila jako orlí spár. I když jsem se bála, stiskla jsem kliku, dveře se neslyšně otevřely jen zvenku na mě volal vítr. Vyšla jsem na zápraží a vlasy mi jako pichlávými jehličkami oblepila jinovatka, noha se mi zabořila do hedvábného sněhu. Měsíc vábil svým úsměvem k pohlazení a moje nohy se samy vydali na cestu.
  Všude jsem viděla bílo, jen občas mezi hustou záclonou vloček prokoukla mávající větev stromu. Vítr šeptal omamnou melodii, kterou uši poslouchaly a srdce díky ní vedlo dál. Hebký sníh nestudil ani nehřál, jenom jsem šla po hedvábí. Měsíc se stále usmíval, ale začínal se bavit na můj účet, svými paprsky mi do sněhu vykresloval hrnek s čajem, cukroví a vánoční stromek. Vždy se po dobrotách jen zavířilo a vítr se vysokou fistulí posmíval.
  Octla jsem se v lese, kde tmavé smrky šuměly o ztracených dětech a holé větve listnáčů se klenuly k nebi a káravě zvedaly prsty. Už jsem se necítila pohádkově a sníh mě studil do nohou, které dostávaly fialový nádech. Lesem, který zavřel své zelené brány se prohnala meluzína a strašila mě svým chladem a temným hlasem.
   Netušila jsem kam jdu, ale měsíční paprsek přede mnou kreslil cestičku z mandlí, oříšků a kokosu po, které jsem se vydala jako Smolíček za jezinkami. Jeden smrček se otřásl a pocukroval mě od hlavy k patě. Jinovatka se objevila i na řasách a já jsem si chvíli připadala jako mrkací panenka, která na mě čeká v pokojíčku. Vítr západní, východní i ta kvílivá meluzína se rozduly a zpívali tiše, temně rekviem o ledu.

Potud zatím končí má fantazie, ale slibuji, že seriál zvaný "cesta" bude pokračovat a dozvíte se jak to dopadlo....

Zatím Ciao
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Benda z Monia Benda z Monia | Web | 21. prosince 2010 v 13:29 | Reagovat

Luxusní! Nemohl jsem od toho při čtení odtrhnout oči. Píšeš fakt krásně - jen tak dál! :)

2 Taychi Taychi | Web | 21. prosince 2010 v 16:53 | Reagovat

Máš krásný styl psaní :)

3 Mňoukla & vymňoukla Mňoukla & vymňoukla | 22. prosince 2010 v 17:57 | Reagovat

[1]: Děkuji moc!

[2]: Díky! Od vás je to skutečná pochvala!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
<a href="http://www.bloglovin.com/blog/4435675/?claim=nbzjvcbvqx3">Follow my blog with Bloglovin</a>