NALINKOVANÝ blogspot

Něvěříš? K nevíře!

7. února 2011 v 20:23 | Mňoukla&vymňoukla |  Různé (vy)mňouky
Já zase doháním. Ale už jsem skoro tam. Druhé kolo u THE. Úvaha na téma VÍRA.

Tuto úvahu bych ráda věnovala lidem, kteří na otázku "v co věříš?", odpovídají dvěma slovy v a nic. Takový člověk musí mít duši jako prázdný sud, na který zaťukáte a on vám odpoví jen dutým "bum". Proč si myslím, že je víra tak důležitá? Už jen z toho důvodu, že dříve víra vysvětlovala mnoho přírodních jevů a dodnes je vodítkem k nepochopitelným věcem. Dále, když máte pocit, že ve vaší situaci je absolutně konec, apokalypsa a zničení, kterému nic neuteče, je tu víra, která vám dá sílu a naději v zázrak.

Chvilku se budu věnovat smrti. Křesťan si řekne, zemřu, půjdu do nebe. Ale co dělá ten, kdo nevěří. Popišme si to, zemřu, budu spát, ale ne týden či rok, navěky. Nikdy už neuvidím sluneční světlo, nikdy se neprobudím. Že to nevadí? Že přece budete mrtví? Tak si to představte, jen tma, tma, která nikdy neskončí. Neustálé bytí ve tmě. Společnost vám v té nekonečné tmě budou dělat jen červy, které nevidíte. Bojíte se smrti? Bojíte se bez víry. Jestli vám nahání strach, to věčné ticho, tak věřte. Nemusíte být křesťan či buddhista, vymyslete si něco, co bude POTOM.

Má úvaha se pomalu chýlí ke konci a tak mi dovolte jen dodat. Nebuďte prázdnými nádobami, které jen duní a v životě nemají nic, z čeho by se radovaly, na co by se těšily a ohánějí se jen FAKTY. Není to smutné žít jen v představě, že tak to prostě JE?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri | Web | 10. února 2011 v 20:49 | Reagovat

Ó, jak já bych tu referovalo - avšak všechno už je popsáno v mém článku Uvážená Virologie a já kývu i k tvému názoru - ano! Fakta jsou blbost, ať žije fikce a fantazie. Nebo ať žijí naše sny. Bez snů jsme nic. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
<a href="http://www.bloglovin.com/blog/4435675/?claim=nbzjvcbvqx3">Follow my blog with Bloglovin</a>