NALINKOVANÝ blogspot

Bezhlase milovat

9. října 2011 v 16:23 | Mňoukla&vymňoukla |  Povíd(ač)ky
Jsem zlá, škaredá a vůbec mě nemáte rádi. Dovolte, abych se před touto hromadou obvinění aspoň trošku bránila. Učím se jeden nový jazyk (žehnejte a opěvujte francouzštinu), nejde mi chemie, fyzika, matika a anglina. Slibuju, že si na vás udělám víc času... Aspoň dva články za týden. Jestli si pamatujete na poslední článek Ticho, nevidím! Tak si vzpomenete na pár řádků, kdyjste mohli nahlédnout do myšlenek chlapce a dívky... Byl to můj předscénář a teď se z toho začal vyvíjet román. Říkám tomu Román myšlenkových pochodů, protože se to celé odehrává v hlavě těch dvou. Pochopíte až přečtete....

Vysvětlivky: Ona (to psané kursivou); on (normální písmo); velké modré-název kapitoly

Poznání

Zapnul počítač. Nemohl se rozhodnout, jestli je závislý na hře nebo na ní. Ve škole se na ní občas podívá, ale nemluví s ní. Tedy ne moc. Její třída je divná. Aspoň, že jsou spolu ve skupině angličtiny. Měl z ní zvláštní pocit.
¨¨¨
Jak se těší na tu hodinu. Hodina angličtiny. Potká jeho. Chová se tak zvláštně, tak, že by ji možná připravil o kapku jejího sebevědomí, ale nedala to na sobě znát. Ona má přece svou hrdost. A svého přítele. Stejně by chtěla vědět, jaký je v jiné společnosti.
¨¨¨
Chtěl by být s ní. Aspoň delší dobu než čtyřicet pět minut. A ta hra. Hrál by ji znova kvůli ní. Ale jak ho to nebaví. Právě jí odpověděl na jedno z četných Ahoj, které si na chatu často vyměnili. Ale dál nic. Doufal, že z toho jednou něco vznikne. Doufal v to pevně. Ba i tomu věřil.
¨¨¨
Konečně! Na tuhle šanci čekala dlouho. Asi proto a kvůli němu si snažila vtlouct do hlavy, že si se svou třídou nerozumí. Nedělalo jí to problém, opravdu jim nerozuměla. Ale teď, teď má šanci porozumět jemu. Nepojede s nimi na výlet. Máma alespoň bude mít dost peněz. A ona bude mít šanci zůstat jeden den ve třídě. Mezi jeho přáteli.

Jeden den

Usmál se. Učitelka právě přivedla zbytek z vedlejší třídy, který nejel na výlet. Nedalo se říct, že věděl, že přijde, ale tak nějak to očekával. Těšil se na tu chvíli. Nedal to znát.
¨¨¨
Za tu chvíli poznala, že to v angličtině nehrál. Je vždycky takový tichý. Přijde jí zasněný. Chtěla by vědět, o čem sní. O přestávce si s ním popovídá. Nějak víc než před angličtinou.
¨¨¨
Jak je šťastný. Jeho doufání a víra se naplnily. Z toho jednoho Ahoj denně se opravdu něco vyklubalo. Opravdu mu ta dívka přišla zvláštní. Chtěl by ji ještě víc poznat. Má strašně moc sebevědomí, ale přitom jí nikdo nepochlebuje. Ona si ho pěstuje sama. Chtěl by znát tajemství její hrdosti. Snad mu ho jednou svěří.
¨¨¨
Usmívala se, věděla, co doma oznámí mámě. Ona to pochopí. Tyhle věci jí nedělají problém. A nebude ji to stát ani peníze. Jen trochu času. A ona bude šťastná, v jiné třídě. Vymyslela si ještě rošťárnu navíc. Udělá mu to radost, o tom neměla pochyb.
¨¨¨
Přes chat dostal skvělou zprávu. Usmál se. Nemohl si nevšimnout, že se díky ní usmívá často. Ale teď, bude se s ní moct smát každý den. Bude s ním chodit do třídy.


Vaše snaživá Mňoukla
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lukky Lukky | Web | 9. října 2011 v 16:32 | Reagovat

Jeeej :)
Naozaj si tu chýbala. Dlho si tu nebola, zrazu prídeš a napíšeš fakt niečo úžasné.
Naozaj sa mi to páči... ;-)  :-)

2 Kate Kate | Web | 10. října 2011 v 15:01 | Reagovat

Jednou po dlouhé době se tu objevíš, zanecháš krásné dílko a odejdeš. Jak to jen děláš? :) Nádhera.

3 Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri | Web | 11. října 2011 v 18:32 | Reagovat

Dobré, dobré a ještě napotřetí dobré!
Skutečně se mi líbí daný nápad. Jen se neboj tu formu rozvětvit, dát svým myšlenkám stejně volný průchod. :-)

4 CC CC | Web | 14. října 2011 v 21:59 | Reagovat

Jak to děláš? A jak si to vlastně můžeš dovolit, nechat nás tu napospas tvému blogu, jenž tu stále zobrazuje stejné články, občas se objevit, zanechat takový skvost a zase na čas zmizet..

5 Hope Hope | Web | 11. června 2012 v 22:14 | Reagovat

WOW! teda ne, že bych nečekala, že to bude takové, ale prostě WOW! máš můj obdiv, já bych se bez přímé řeči asi neobešla a tohle...prostě WOW =o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
<a href="http://www.bloglovin.com/blog/4435675/?claim=nbzjvcbvqx3">Follow my blog with Bloglovin</a>