NALINKOVANÝ blogspot

Příběh IV

16. dubna 2012 v 20:08 | Mňoukla&vymňoukla |  Povíd(ač)ky
Dobrý podvečer!
Máme tu další díl Příběhu (předchozí najdete ve stejné rubrice, název je stejný, jen se mění číslo :)). Až ho dopíšu, možná dostane název. Jinak se tento týden můžete těšit na článek k TÉMATU (je úžasné, třeba toho bude víc ;)) Ale teď už NIORA.
Pěkné čtení, Vaše Mňoukla.


Žena upustila vařečku do kotlíku, až se omáčka rozstříkla po podlaze. Udiveně se otočila na Nioru: "Ano, děvče, ale jak to víš? Vždyť ty nejsi dítě Sovajů!" Nía se na ni rozpačitě usmála: "Babička mi o vás vyprávěla. Ale nikdy jsem si nemyslela, že jste…" Nechala větu vyznít do ztracena, protože jí dobré vychování nedovolilo říct skuteční.

Stařena se otočila zpátky k vaření s neurčitým úsměvem a Niora zaslechla, že si stařena pro sebe říká: "Tak je ještě nějaká naděje. Jen doufám, že se to nedozvěděl." Nía stařence důvěřovala, ale tahle slova jí dotírala na mozek. Nemohla se rozhodnout, jestli Sýčce může věřit. Na co naděje? Pro ni nebo pro někoho tajemného? Je tu v bezpečí? Kdo se o ní nemá dozvědět? Chce ji snad Sýčka někde věznit?

Sýčka na rozdíl od Niory na incident rychle zapomněla. Když večeřely velice dobré, dušené maso, radostně žvatlala. Nía se při její samomluvě zamyslela. Večeře změnila její názor na stařenu, už jí nepřišla tak podezřelá, přece jen- něco říkala pořád a možná v tu chvíli myslela na něco jiného než na ni. Děvče se spokojeně usmálo, mělo plný žaludek, místo na spaní za kamny a teplo.

Když večer vlézala do postele, mihla se jí hlavou myšlenka, že je to sen. Rozhodně jí bude líto, až skončí, je nade vše krásný.

Niora se probrala ze spánku. Chystala se vstát a ještě poslepu se jako každé ráno odštrachat do koupelny. Lekla se, když se místo o pelest postele opřela o teplá kamna. Rychle ucukla a protřela si oči. Rozhlížela se po světničce ze snu. Zatetelila se radostí, že se jí to nakonec nezdálo, ale pro jistotu se štípla do ruky. Bolelo to a místo jí na chvíli zčervenalo.

Sotva si Nía umyla obličej v plechovém lavorku s teplou vodou, vešla do domku stařenka.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Pirate-jack Pirate-jack | Web | 17. dubna 2012 v 18:39 | Reagovat

Překrásné, kouzelné. Určitě v tom pokračuj, piš dál, už se nemůžu dočkat až bude pokračování. ("dotírala na mozek" je poněkud zvláštní formulace.

Víš jak souvisí Beatles s Pirátama z Karibiku ? Mrkni na můj blog.

2 Ell Ell | E-mail | Web | 8. května 2012 v 20:38 | Reagovat

Pokračování?! Fain příběh doufám že už není konec..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
<a href="http://www.bloglovin.com/blog/4435675/?claim=nbzjvcbvqx3">Follow my blog with Bloglovin</a>