NALINKOVANÝ blogspot

Temnokřídlí část II.

17. května 2012 v 6:24 | Mňoukla&vymňoukla |  Povíd(ač)ky
Drazí,
v anketě na blogu remizoval název Temnovláska s Temnokřídlími, ale na facebooku Temnovlásku drtivě porazili Temnokřídlí. Ale protože je Temnovláska hlavní hrdinkou, o nic nepřijdete :) Druhou část bych chtěla věnovat Anniehorse, Lucisce a Pirátce, které mě v psaní neuvěřitelně podporují. Mimochodem, můžete už TEĎ říkat, že mi to nevyjde, protože jsem do druhé části chtěla dát ještě něco, ale je to stejně zásadní jako to, co se odehraje teď, tak to tam dát nemůžu. Povídka bude mít DEFINITIVNĚ čtyři části. No, tak tady je ta druhá:

I burácející vítr ztratil odvahu a začal šeptat, když s Temnovláskou doletěl do lesa na konci světa. Všechny stromy se hrozivě tyčily do výše a jejich suchá těla připomínala kostlivce. Když Temnovláska slétla z nebe, větve stromů se po ní láskyplně natahovaly jako milenci. Okřídlená kráska dychtivě nasávala mrtvou,pochmurnou atmosféru a zatetelila se radostí, když dorazila ke starému, keltskému kříži uprostřed lesa.

"Vítej, Temnovlásko!" ozval se nádherný ženský hlas do praskání ohně. Temnovláska se uklonila, když se překrásná žena s vlasy zelenými jako borové jehličí a smaragdem na krku zvedla od ohně. Žena vzala Temnovlásku kolem ramen. "Dnes jsi prokázala všem Temnokřídlím velkou službu. Já sama jsem na tebe velice hrdá, a myslím, že i Smrt ti bude vděčná. Ten muž díky tobě získal veliký dar. A z toho vzejde spousta mrtvých. Dala jsi mu dar vlévat do srdcí nenávist. Dar zabíjet slovem!"

Ostatní ženy v kruhu kolem keltského kříže vstaly a propukly v hlasitý jásot. Všechny roztáhly křídla a zatřepotaly s nimi. Mýtinu ozářil jas lebek z křídel. Temnovláska se tvářila hrdě a vznešeně. Jásot utichl, když zelenovlasá žena majestátně zvedla ruku. Když opět promluvila, ztlumila hlas do sametového šepotu: "A nyní je mou povinností sdělit ti Tajemství Temnokřídlích. Každá z nás," naznačila rukou kruh," po svém zrození musela splnit svůj první úkol, aby se Tajemství dozvěděla. Nebudu ti přikazovat, abys ho držela v tajnosti. Vím, že si života ceníš, už kvůli sobě ho nebudeš nikde rozkřikovat."

"Dnes v noci ti povím, proč nosíme na krku drahý kámen a proč má odstín našich vlasů. Poslyš tedy a poslyště všechny dávný příběh o zrození Temnokřídlích. Kdysi dávno, když Smrt potřebovala více životů, chtěla stvořit nás, Temnokřídlé, abychom lidstvo nutili zabíjet. Zrodíme se vždy, když do někoho uhodí blesk, proto nás není mnoho. Ale dříve naše těla žila díky duši mrtvého. Ale pokud byla duše dobrá, nedovolovala nám vykonávat naši práci, proto Smrt zaklela do několika drahokamů Zlo. Drahokam Smrt daruje každé z Temnokřídlích hned při zrození, aby Zlo živilo naše těla. A ze stejného důvodu má kámen na krku Temnokřídlích barvu jejich vlasů, protože je v něm zaklet jejich život."

Temnovláska vypjala hruď, byla nadmíru pyšná, že se zrodila jako démon Smrti. Zelenovláska ji vytrhla z přemýšlení, když se jí hluboce podívala do očí a varovně prohlásila: "Nesmíš si kámen nikdy sundat, Zlo je tvůj život, a pokud nebude nic jiného, co by tě živilo, zemřeš!" Temnovláska se znovu poklonila. Zelenovlasá žena pokynula Temnokřídlím hlavou a rozepjala svá obrovská křídla. Pak vzlétla k obloze stejně jako její družky, všechny včetně Temnovlásky vlétly do noci, aby ukojily touhy jejich paní- Smrti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 anniehorse anniehorse | Web | 17. května 2012 v 19:47 | Reagovat

Krásná druhá část, moc se těším na další díly!!! :)

2 ch-ienne ch-ienne | Web | 19. května 2012 v 12:50 | Reagovat

ja a písať dobre? :D Robíš si srandu? Ja som oproti tebe nič, ale inak vážne ďakujem!
A Draco je môj miláčik, bez neho si žiadnu poviedku predstaviť neviem ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
<a href="http://www.bloglovin.com/blog/4435675/?claim=nbzjvcbvqx3">Follow my blog with Bloglovin</a>