NALINKOVANÝ blogspot

Srpen 2012

Psavé blogy.cz s více autory

31. srpna 2012 v 20:01 | Mňoukla&vymňoukla |  Pour vous
Milí a drazí,
jistě si vzpomínáte, že jsem uveřejňovala články o nováčcích na blog. cz. Nyní jsem se rozhodla vytáhnout na světlo boží některé mé oblíbené weby, které mají více autorů. A buď se sami literární tvorbou zabývají nebo podporují psavce, spisovatele a pisálky. A nyní už do toho.

numero-un.blog.cz

Šéfredaktorka: Le fille Ash, která je zároveň zakladatelkou a pod její správou Numéro pěkně běží.
Obsah: Numéro Un je první internetový literární časopis. Naleznete tam básně, rozhovory, povídky a mnohé jiné věci, které se týkají literatury.

spisovatele.blog.cz

Obsah: Recenze děl a dílek, rozohovory se spisovateli a pisálky, návody a triky ke psaní.
Spisovatelé dokonce vydali sborník povídek s názvem Až spadne poslední hvězda.

world-of-poetry.blog.cz

Šéfují: Pumpkin a Hellie
Obsah: Básně, básničky, povídky, citáty.

Pokud byl některý z blogů dle vašeho gusta, budu ráda, když mi to oznámíte.
Mňou.

Oklepem se...

31. srpna 2012 v 13:11 | Mňoukla&vymňoukla |  Různé (vy)mňouky
Ať se na to dívám z jakékoliv strany, vychází mi, že jsme poměrně odolný národ. Jen pro zajímavost (a taky, protože Historia magistar vitae- Historie učitelka života) se ohlédněme na nepříjemné a někdy i katastrofální období našich dějin.
Čtenář odpustí, že vynechám dobu Přemyslovců, protože to byl život (až na nějakou tu válku) celkem fajn. Začnu tedy u Jana Lucemburského, který byl bezpochyby statečným mužem. Bezpochyby by také skvělý voják, pro kterého byla čest zemřít v boji, a té cti se mu dokonce dostalo. Jistě měl i spoustu jiných dobrých vlastností, ale stejně tak jistě měl charakterové vady. Jednou z nich bylo, že neměl ve velké oblibě svoji ženu a zrova dvakrát se tím netajil. Otec nebyl taky zrovna nejlepší, protože děti napřed věznil, a pak je poslal k příbuzným, aby je vychovali místo něj.

Maminka z pohádky

26. srpna 2012 v 21:47 | Mňoukla&vymňoukla |  Povíd(ač)ky
Drahé blogerstvo!
Slibuji, že tohle už je můj poslední příspěvěk na TT (mimochodem čtvrtý). Tentokrát to bude pohádka. Možná je vám divné, co pořád píšu pohádky. Zítra či pozítří se to dozvíte, uveřejním mé vyznání pohádkám. Tak už tedy víte, že článek bude pohádka, ale dnes bude jiné věnování. Sice patří i kulíškům a jejich maminkám (a všem mamikám na světě). Ale pohádku věnuji i s velikým díkem své sestřence Kláce (která sice není malá, ale snad jí udělá radost) a kamarádce Domče (která taky není malá, ale pohádku si zaslouží) :).

Jsi hvězda

24. srpna 2012 v 12:22 | Mňoukla&vymňoukla |  Zatlapkaná poezie
Můžu dostat podpis?
Od největší hvězdy vesmíru?
Šaty nemusí mít šitý na míru,
přesto má nejlepší image pod sluncem!
Jste středem ve světě mém.
A jednou bych chtěla být jako vy!
Váš styl je prostě světový!
Jste mi i s manželem vzorem.
Ale na co plácat ty blbosti kolem?
Nemusím toho nakecat víc,
už stačí prostě jen říct:
"MAMI, JSI HVĚZDA!"Odložená

22. srpna 2012 v 22:06 | Mňoukla&vymňoukla |  Povíd(ač)ky
Milí,
následující text bude sice o panence, ale to je z toho důvodu, že mi to přijde méně drastické. Berte to jako metaforu. Jinak pro zajímavost, mou rozhovorovou práci můžete nyní nalézt na Spisovatelích, kde vedu dialog s Bendou z Monia. A nyní už prostor pro pocídku Opuštěná. Možná bude znít strašně moc depresivně, ale je tam ta vrozená láska k mamince. Jinak povídka je trošku z osobní zkušenosti. Byla jsem už poměrně velká, když jsem musela vyhodit jednu látkovou panenku, ale bylo v ní schované dětství...

Haiku pro maminku

21. srpna 2012 v 12:49 | Mňoukla&vymňoukla |  Zatlapkaná poezie

Inspirovala jsem se milým panem Seifertem, který napsal celou překránsou knihu básní Maminka, má nejoblíbenější je Vlaky.
Nicméně já jsem napsala čtyři haiku (zkontrolujte mi slabiky :)), které na sebe navazují.
°°°
Kytičku luční
chci darovat mamince
za to, že ji mám.
°°°
Hvězdy všech nocí
sundám z černé oblohy.
Mamince je dám.
°°°
Veliký pugét
přesto nenahradí vše,
co říci jí mám.
°°°
Tyhle básničky
mé mamince patří, jen
tečku udělám.
Mamince,
Mňoukla&vymňoukla

VELKOROZHOVOR: Spisovatelky na blog.cz

17. srpna 2012 v 8:00 | Mňoukla&vymňoukla |  Pour vous
Poslední dobou se o nich mluví nejen na blogu. Obě začínají, ale jedna je již mírně pokročilou. Obě píší knihy, podporují mladé, začínající spisovatele. Zajímají se o dění na Blog.cz a blog je i jejich základnou, kam se vrací a publikují. Já vám nyní nabídnu rozhovory, ve kterých jsme se bavily nejen o jejich spisovatelské kariéře, ale i o dřině, která knize předchází a psaní samém.

Plyšové dobrodružství

16. srpna 2012 v 11:01 | Mňoukla&vymňoukla |  Povíd(ač)ky
Pohádka, sice ji pošlu na blog kulíšků, ale věnuju ji dvěma klukům- závoďákům, Kubovi a Matějovi. Tak tedy, jak jsem slíbila, kluci, nechte mazlíčky vyprat a zatím pohádka o Plyšovém království. :)

Můj domácí človíček

11. srpna 2012 v 17:44 | Mňoukla&vymňoukla |  Povíd(ač)ky
Přišla jsem domů a uvítalo mě nadšené pokřikování. Vyprávěla jsem to kámošce, která za mnou občas zajde na kus řeči a je to potulná zpěvačka (zpívá na střechách), kocouři ji totálně žerou. Nechtěla mi věřit, že moji mazlíci umí vydávat různé zvuky. Tak jsem jí pozvala k nám, ať se na ně přijde někdy podívat, ale zůstala za plotem, a když přišli, utekla. Tss. Kdyby věděla jak si žiju.

Cyklus povídek PS- Skladatelka

9. srpna 2012 v 22:26 | Mňoukla&vymňoukla |  Povíd(ač)ky
Po dlouhé době zase PSka. Zapsána v literárním deníčku, který jsem začala včera. Nemůžu si pomoct, mám pocit, že je ještě horší než Květinářka, co myslíte vy? Věnuju ji všem, kdo si ji přečtou od začátku až do konce. A teď už ticho, ať uslyšíte Skladatelku...

<a href="http://www.bloglovin.com/blog/4435675/?claim=nbzjvcbvqx3">Follow my blog with Bloglovin</a>